Kommande tävlingar
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » 23/8 scr 2017-08-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

23/8 scr 2017-08-23

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.08.23

Väst giv
alla i zon
865
Dkn652
4
10532
1073
E7
KD1082
D98
Ekn42
3
Ekn973
kn74
KD9
K10984
65
EK6

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -130
 NT
N73956
S73956
Ö510487
V59487
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Modén-Öberg - Gunnel Sandblom Bonnie Clementsson - Annette Wald Gärdenfors 3D S= K 730 42.0/0.0
Mona Andersson - Ulf Schjånberg Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 S= K 620 40.0/2.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-3 D 300 38.0/4.0
Peter Moricz - Mats Andersson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 5D Ö-1 K 200 35.0/7.0
Daniel Matus - Anders Ingels Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D Ö-1 K 200 35.0/7.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 S+1 2 170 32.0/10.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S= K 140 29.0/13.0
Monika Stenmo - Gunilla Pfannenstill Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S+1 K 140 29.0/13.0
Ulla Öberg - Anita Hansson Lindvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Anders Freij - Karin Brundell-Freij 5 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5 Ö-1 E 100 23.0/19.0
Ulla Borgström - Monica Wester Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S-1 K -100 16.0/26.0
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 K -100 16.0/26.0
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S-1 K -100 16.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 V+1 E -130 6.0/36.0
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= E -130 6.0/36.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Håkan Linse - Jan Rönnow 3 Ö+1 K -130 6.0/36.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Björn Karlsson - Ann Bomark 3 Ö+1 E -130 6.0/36.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö+1 K -130 6.0/36.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 Ö+1 E -130 6.0/36.0
Eva Landin - Marianne Andersson Greger Jonsson - Marianne Falck 4 V= D -130 6.0/36.0
Mari Segerberg - Kerstin Boberg     - 16.9/-