Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
E10654
5
9543
E95
#
2
E8
Dkn1076
K8743
#
KD983
D10732

D62
#
kn7
Kkn964
EK82
kn10

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N57687
S57677
Ö75756
V86656
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Zalman Puterman - Maria Tendler 3D S= 2 470 40.0/0.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 Ö-4 E 400 37.0/3.0
Mona Berge - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-4 5 400 37.0/3.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V-3 5 300 32.0/8.0
Ulla Borgström - Monica Wester Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 5 V-3 5 300 32.0/8.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-3 K 300 32.0/8.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Gunlis Åberg - Stig Unoson 3 Ö-2 9 200 24.0/16.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-2 5 200 24.0/16.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Sonja Christensson - Bo Månsson 3 V-2 5 200 24.0/16.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christian Frisk - Mona Andersson 2 Ö-2 E 200 24.0/16.0
Kicki Orre - Kent Hermansson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 Ö-2 Kn 200 24.0/16.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT S+1 D 150 18.0/22.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 N= 2 110 16.0/24.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Kerstin Boberg - Mats Andersson 3 Ö-1 E 100 13.0/27.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Hanna Lewandowski - Mari Segerberg 2NT V-1 5 100 13.0/27.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N-1 2 -50 10.0/30.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Richard Korse - Svante Berglund 2 S-2 2 -100 7.0/33.0
Johan Dieden - Per Henriks Östen Svantesson - Klas Bellander 2 S-2 5 -100 7.0/33.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 2NT V+1 5 -150 4.0/36.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jane Brändemar - Nina Nilsson 3D S-4 2 -800 1.0/39.0
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5D N-4 K -800 1.0/39.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö     - 19.8/-