Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Syd giv
alla i zon
#
EK103
kn
kn984
Dkn75
#
D9542
86
D53
E98
#
8
D9532
1076
K632
#
kn76
EK1074
EK2
104

Optimalt kontrakt: 5NT S= 660
 NT
N9108910
S91081011
Ö43432
V43432
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S+2 8 660 36.0/4.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gunlis Åberg - Stig Unoson 3NT S+2 5 660 36.0/4.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT S+2 4 660 36.0/4.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT S+2 9 660 36.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT S+2 5 660 36.0/4.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT N+1 3 630 24.0/16.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+1 2 630 24.0/16.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Christian Frisk - Mona Andersson 3NT S+1 8 630 24.0/16.0
Richard Korse - Svante Berglund Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT N+1 8 630 24.0/16.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+1 3 630 24.0/16.0
Kristi Meier - Per Nilsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT S+1 8 630 24.0/16.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT N+1 3 630 24.0/16.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT S= 8 600 14.0/26.0
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 3NT S= 2 600 14.0/26.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT S= 8 600 14.0/26.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT S+2 4 150 10.0/30.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Kerstin Boberg - Mats Andersson 3NT S-1 2 -100 5.0/35.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-1 2 -100 5.0/35.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Kicki Orre - Kent Hermansson 3 S-1 2 -100 5.0/35.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Mona Berge - Ulla Öberg 2 S-1 5 -100 5.0/35.0
Ulla Borgström - Monica Wester Östen Svantesson - Klas Bellander 4 N-2 8 -200 0.0/40.0
Johan Dieden - Per Henriks     - -/21.7