Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
D865
E7
D963
K83
#
kn743
95
kn85
E1065
#
EK
K86432
EK42
9
#
1092
Dkn10
107
Dkn742

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N73464
S63464
Ö610978
V610978
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Christensson - Bo Månsson 3 Ö-1 10 100 38.0/2.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 Ö-1 D 100 38.0/2.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Kristi Meier - Per Nilsson 3 Ö-1 D 100 38.0/2.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Gunnar Olsson - Jan Öhman 2NT V= 6 -120 34.0/6.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 Ö+2 10 -140 25.0/15.0
Christian Frisk - Mona Andersson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 Ö= 7 -140 25.0/15.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 Ö= 10 -140 25.0/15.0
Kerstin Boberg - Mats Andersson Lars G Svensson - Douglas Krook 3 Ö= 2 -140 25.0/15.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 Ö+1 10 -140 25.0/15.0
Mona Berge - Ulla Öberg Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 Ö= 7 -140 25.0/15.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Britt Lindberg - Åke Lindström 2 Ö+1 10 -140 25.0/15.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö= 10 -140 25.0/15.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö+2 10 -170 11.0/29.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 3 Ö+1 10 -170 11.0/29.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö+2 4 -170 11.0/29.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö+2 10 -170 11.0/29.0
Kicki Orre - Kent Hermansson Johan Dieden - Per Henriks 3 Ö+1 D -170 11.0/29.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 Ö+2 D -170 11.0/29.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Richard Korse - Svante Berglund 1 Ö+4 7 -200 4.0/36.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V= E -600 2.0/38.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 Ö= D -620 0.0/40.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 22.7/-