Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
kn9876
72
Ekn10
764
#
10432
K1096
K8
1093
#
EKD5
543
D43
Ekn2
#

EDkn8
97652
KD85

Optimalt kontrakt: 3 N= 110
 NT
N79757
S79757
Ö64676
V54676
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4D Ö-3 7 500 40.0/0.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 Ö-3 5 150 38.0/2.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 S+2 6 130 36.0/4.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Britt Lindberg - Åke Lindström 2 S+1 10 110 33.0/7.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S+1 10 110 33.0/7.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Richard Korse - Svante Berglund 4 Ö-2 E 100 28.0/12.0
Mona Berge - Ulla Öberg Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 Ö-2 K 100 28.0/12.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Zalman Puterman - Maria Tendler 2NT V-2 6 100 28.0/12.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-1 7 50 20.0/20.0
Kerstin Boberg - Mats Andersson Lars G Svensson - Douglas Krook 1NT Ö-1 2 50 20.0/20.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Gunnar Olsson - Jan Öhman 2 Ö-1 6 50 20.0/20.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT Ö-1 Kn 50 20.0/20.0
Kicki Orre - Kent Hermansson Johan Dieden - Per Henriks 1NT Ö-1 2 50 20.0/20.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Christensson - Bo Månsson 1NT Ö= D -90 12.0/28.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 1NT Ö= 5 -90 12.0/28.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT Ö= 2 -90 12.0/28.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Kristi Meier - Per Nilsson 2 Ö= K -110 8.0/32.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Carin Millar - Bodil Mörnstad 1NT V+1 Kn -120 5.0/35.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 1NT Ö+1 K -120 5.0/35.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S-2 10 -200 1.0/39.0
Christian Frisk - Mona Andersson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 N-2 E -200 1.0/39.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 22.7/-