Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Väst giv
alla i zon
#
E63
Dkn10964
85
kn5
#
KD10874
E3
D1093
7
#
kn92
72
Kkn
D108642
#
5
K85
E7642
EK93

Optimalt kontrakt: 5D V-2 500
 NT
N781147
S781147
Ö65293
V64293
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N+1 Kn 650 40.0/0.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 N= 2 620 33.0/7.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Gunlis Åberg - Stig Unoson 4 N= Kn 620 33.0/7.0
Richard Korse - Svante Berglund Göran Nyqvist - Peter Perulf 4 N= Kn 620 33.0/7.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kicki Orre - Kent Hermansson 4 N= K 620 33.0/7.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= Kn 620 33.0/7.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 N= 2 620 33.0/7.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N+1 2 170 26.0/14.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 V-1 D 100 22.0/18.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V-1 D 100 22.0/18.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Johan Dieden - Per Henriks 4 V-1 D 100 22.0/18.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 5 N-1 Kn -100 18.0/22.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2 V+1 D -140 13.0/27.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 V= 8 -140 13.0/27.0
Mona Berge - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+1 D -140 13.0/27.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Gun Bellander - Ulla Lundström 3 V= D -140 13.0/27.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Sonja Christensson - Bo Månsson 3 V+1 8 -170 8.0/32.0
Christian Frisk - Mona Andersson Kerstin Boberg - Mats Andersson 5D N-1 Kn -200 4.0/36.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S-2 E -200 4.0/36.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S-2 7 -200 4.0/36.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Gunnar Olsson - Jan Öhman 4 V= 5 -620 0.0/40.0
Kristi Meier - Per Nilsson     - -/16.8