Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
EDkn75
kn8
107
7643
#
9842
D7
D82
EK85
#
106
EK642
kn943
D9
#
K3
10953
EK65
kn102

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N64376
S64376
Ö78666
V78666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-4 K 200 40.0/0.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 1 N+2 E 140 37.0/3.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3 N= E 140 37.0/3.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S+1 E 120 33.0/7.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Mona Berge - Ulla Öberg 1NT S+1 5 120 33.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britt Lindberg - Åke Lindström 2 N= K 110 30.0/10.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö-2 E 100 28.0/12.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 1NT S= E 90 25.0/15.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT S= K 90 25.0/15.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 2NT V-1 3 50 20.0/20.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Sonja Christensson - Bo Månsson 1 V-1 10 50 20.0/20.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Kerstin Boberg - Mats Andersson 2NT V-1 7 50 20.0/20.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Lars G Svensson - Douglas Krook Pass   14.0/26.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Pass   14.0/26.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Pass   14.0/26.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Richard Korse - Svante Berglund 2 S-1 E -50 7.0/33.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Zalman Puterman - Maria Tendler 2 N-1 E -50 7.0/33.0
Johan Dieden - Per Henriks Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 N-1 E -50 7.0/33.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Ulla Borgström - Monica Wester 1NT S-1 3 -50 7.0/33.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö= 4 -110 1.0/39.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Gunlis Åberg - Stig Unoson 2 Ö= E -110 1.0/39.0
Kicki Orre - Kent Hermansson     - 22.4/-