Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
962
8652
Dkn105
kn4
#
10874
D1097
74
E73
#
EKkn
Ekn4
E2
KD862
#
D53
K3
K9863
1095

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N27222
S27222
Ö11611109
V11611109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Sonja Christensson - Bo Månsson 6 V-3 D 150 39.0/1.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 6NT Ö-3 6 150 39.0/1.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 V-1 D 50 35.0/5.0
Ulla Borgström - Monica Wester Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö-1 6 50 35.0/5.0
Richard Korse - Svante Berglund Bengt Rickenstedt - Christer Thulin 3 Ö+2 2 -150 32.0/8.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Kerstin Boberg - Mats Andersson 3NT V= D -400 20.0/20.0
Christian Frisk - Mona Andersson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V= D -400 20.0/20.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT Ö= 7 -400 20.0/20.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3NT Ö= 6 -400 20.0/20.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 Ö= 6 -400 20.0/20.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT Ö= 6 -400 20.0/20.0
Kristi Meier - Per Nilsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö= 6 -400 20.0/20.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 5 Ö= 3 -400 20.0/20.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Östen Svantesson - Klas Bellander 3NT Ö= 9 -400 20.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT Ö= 6 -400 20.0/20.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Britt Lindberg - Åke Lindström 3NT V= D -400 20.0/20.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Lars G Svensson - Douglas Krook 4 V= 2 -420 7.0/33.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Gun Bellander - Ulla Lundström 4 V= D -420 7.0/33.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT Ö+1 6 -430 3.0/37.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT Ö+1 6 -430 3.0/37.0
Johan Dieden - Per Henriks Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+3 6 -490 0.0/40.0
Mona Berge - Ulla Öberg     - -/19.7