Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
kn95
9
D1098652
E7
#
ED632
Dkn4
K4
1065
#
K74
EK76
7
KDkn32
#
108
108532
Ekn3
984

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -450
 NT
N28322
S28322
Ö105101110
V105101110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-2 3 100 40.0/0.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Gunnar Olsson - Jan Öhman 6 Ö-1 E 50 37.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Nordberg - Kristin Ekholm 5 Ö-1 10 50 37.0/3.0
Kerstin Boberg - Mats Andersson Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 5 Ö= 10 -400 33.0/7.0
Johan Dieden - Per Henriks Zalman Puterman - Maria Tendler 5 Ö= E -400 33.0/7.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Richard Korse - Svante Berglund 4 Ö= E -420 29.0/11.0
Gunlis Åberg - Stig Unoson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 Ö+1 10 -420 29.0/11.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö+1 5 -430 24.0/16.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 10 -430 24.0/16.0
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Gun Bellander - Ulla Lundström 3NT V+1 8 -430 24.0/16.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+1 9 -450 11.0/29.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 4 V+1 E -450 11.0/29.0
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 V+1 9 -450 11.0/29.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö+1 9 -450 11.0/29.0
Kristi Meier - Per Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 V+1 9 -450 11.0/29.0
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Kicki Orre - Kent Hermansson 4 V+1 9 -450 11.0/29.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V+1 9 -450 11.0/29.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 E -450 11.0/29.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 V+1 9 -450 11.0/29.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V+1 9 -450 11.0/29.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V+2 8 -460 0.0/40.0
Britt Lindberg - Åke Lindström     - 19.8/-