Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
10
ED854
52
EKD103
#
Ekn98432
K
EKD3
kn
#
KD5
9
kn1087
86542
#
76
kn107632
964
97

Optimalt kontrakt: 6D N-2 -300
 NT
N711022
S711022
Ö2111112
V2111112
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Olsson - Jan Öhman Anders Nordberg - Kristin Ekholm 5 N+1 K 480 39.9/0.1
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulla Borgström - Monica Wester 5 N= K 450 37.7/2.3
Gun Bellander - Ulla Lundström Östen Svantesson - Klas Bellander 5D S-1 E -100 35.5/4.5
Kristi Meier - Per Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 6D S-2 E -300 32.2/7.8
Johan Dieden - Per Henriks Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 6D S-2 E -300 32.2/7.8
Lars G Svensson - Douglas Krook Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 4 V+1 E -650 22.2/17.8
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V+1 E -650 22.2/17.8
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 E -650 22.2/17.8
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 4 V+1 E -650 22.2/17.8
Gunlis Åberg - Stig Unoson Carin Millar - Bodil Mörnstad 5 V= E -650 22.2/17.8
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V+1 E -650 22.2/17.8
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 V+1 E -650 22.2/17.8
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 5D V= E -850 6.7/33.3
Göran Nyqvist - Peter Perulf Kerstin Boberg - Mats Andersson 5D V= E -850 6.7/33.3
Christian Frisk - Mona Andersson Richard Korse - Svante Berglund 5D V= E -850 6.7/33.3
Britt Lindberg - Åke Lindström Kicki Orre - Kent Hermansson 5D V= K -850 6.7/33.3
Mona Berge - Ulla Öberg Thomas Davy - Karen Nielsen 5D V= E -850 6.7/33.3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5D V= E -850 6.7/33.3
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 5D V= E -850 6.7/33.3
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - 17.2/-
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Sonja Christensson - Bo Månsson     A+ 24.0/16.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Margaretha Olsson - Göran Ekelund     A- 16.0/24.0