Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
D7
852
EKDkn9
Dkn8
#
K1092
kn3
853
E643
#
Ekn63
94
1074
K1052
#
854
EKD1076
62
97

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N69967
S69967
Ö72272
V72272
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Kerstin Boberg - Mats Andersson 4 S+1 2 650 34.4/5.6
Christian Frisk - Mona Andersson Richard Korse - Svante Berglund 4 N+1 9 650 34.4/5.6
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+1 8 650 34.4/5.6
Britt Lindberg - Åke Lindström Kicki Orre - Kent Hermansson 4 S+1 3 650 34.4/5.6
Johan Dieden - Per Henriks Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 S+1 2 650 34.4/5.6
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 N+1 9 650 34.4/5.6
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= E 620 26.6/13.4
Mona Berge - Ulla Öberg Thomas Davy - Karen Nielsen 2 N+3 10 200 22.2/17.8
Hanna Lewandowski - Mari Segerberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S+2 9 200 22.2/17.8
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulla Borgström - Monica Wester 2 S+3 9 200 22.2/17.8
Kristi Meier - Per Nilsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N= E 110 17.8/22.2
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Margaretha Olsson - Göran Ekelund Pass   15.6/24.4
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S-1 E -100 6.7/33.3
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 4 S-1 E -100 6.7/33.3
Gunnar Olsson - Jan Öhman Anders Nordberg - Kristin Ekholm 4 S-1 2 -100 6.7/33.3
Gunlis Åberg - Stig Unoson Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 S-1 E -100 6.7/33.3
Gun Bellander - Ulla Lundström Östen Svantesson - Klas Bellander 4 S-1 E -100 6.7/33.3
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-1 3 -100 6.7/33.3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 2 -100 6.7/33.3
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson     - 17.2/-
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Sonja Christensson - Bo Månsson     A+ 24.0/16.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson     A- 16.0/26.7