Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
EK972
842
D76
96
#
53
EKD76
kn5
E732
#
64
kn5
EK9832
D108
#
Dkn108
1093
104
Kkn54

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N31171
S31171
Ö9111168
V9111168
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Christian Frisk - Mona Andersson 3 V-2 E 100 39.0/1.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Kristi Meier - Per Nilsson 3NT Ö-2 D 100 39.0/1.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 5 Ö-1 D 50 35.0/5.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Hanna Lewandowski - Mari Segerberg 4 V-1 E 50 35.0/5.0
Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson Kerstin Boberg - Mats Andersson 3 N-2 E -100 32.0/8.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö= 8 -110 29.0/11.0
Johan Dieden - Per Henriks Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3 Ö= D -110 29.0/11.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 3 Ö+1 D -130 25.0/15.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö= D -130 25.0/15.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö+1 E -140 22.0/18.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 Ö+1 D -150 18.0/22.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 Ö+2 D -150 18.0/22.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö+1 D -150 18.0/22.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 V+1 E -170 12.0/28.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Richard Korse - Svante Berglund 2 V+2 E -170 12.0/28.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 V+1 K -170 12.0/28.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V+2 E -200 8.0/32.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT V= K -400 6.0/34.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Östen Svantesson - Klas Bellander 4 V= E -420 3.0/37.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Kicki Orre - Kent Hermansson 4 V= E -420 3.0/37.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Gunlis Åberg - Stig Unoson 4D N-3 E -500 0.0/40.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand     - 25.3/-