Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Lars-Åke 2017-09-13

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.13

? ?
Öst giv
alla i zon
#
5
D10982
EDkn8
D95
#
8742
E65
104
EK83
#
D106
K43
973
kn1072
#
EKkn93
kn7
K652
64

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N79999
S79999
Ö63444
V63344
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kristi Meier - Per Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 Kn 630 39.0/1.0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT N+1 2 630 39.0/1.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N= 7 600 33.0/7.0
Ulla Borgström - Monica Wester Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT S= 3 600 33.0/7.0
Gun Bellander - Ulla Lundström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S= E 600 33.0/7.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N= 2 600 33.0/7.0
Johan Dieden - Per Henriks Östen Svantesson - Klas Bellander 3 S+1 E 130 28.0/12.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT N+1 2 120 26.0/14.0
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Gunlis Åberg - Stig Unoson 3 S= E 110 23.0/17.0
Anders Nordberg - Kristin Ekholm Richard Korse - Svante Berglund 3 S= E 110 23.0/17.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 1NT N= 3 90 20.0/20.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Gunnar Olsson - Jan Öhman 5 S-1 E -100 17.0/23.0
Mona Berge - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N-1 Kn -100 17.0/23.0
Lars G Svensson - Douglas Krook Sonja Christensson - Bo Månsson 3NT N-2 2 -200 7.0/33.0
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Kerstin Boberg - Mats Andersson 3NT N-2 9 -200 7.0/33.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christian Frisk - Mona Andersson 3NT S-2 3 -200 7.0/33.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Jane Brändemar - Nina Nilsson 5 S-2 E -200 7.0/33.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ann-Cecil Olsson - Torgny Olsson 3NT S-2 K -200 7.0/33.0
Britt Lindberg - Åke Lindström Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N-2 2 -200 7.0/33.0
Kicki Orre - Kent Hermansson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT S-2 8 -200 7.0/33.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Hanna Lewandowski - Mari Segerberg 3NT N-2 7 -200 7.0/33.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö     - 19.8/-