Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-09-11 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2017-09-11

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.11

? ?
Väst giv
alla i zon
#
108
952
kn103
Ekn962
#
E92
Ekn87
72
8754
#
Dkn3
KD64
KD986
D
#
K7654
103
E54
K103

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N72256
S72256
Ö6101077
V6101077
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Björn Klefbohm Birgit Hartman - Elsa Olsson 1NT S+1 2 120 30/0
Bengt Brynell - Lindgren Carl-Johan Susanne Ramel - Grete Derand 4 V-1 10 100 28/2
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén 1NT V= 10 -90 24/6
Kerstin Schlyter-Sunnerholm - Lars-Åke Larsmyr Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1NT V= 2 -90 24/6
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 1NT V= 6 -90 24/6
Hans Ryning - Gösta Wiik Barbro Melander - Anders Nordberg 2 Ö= 3 -110 19/11
Kerstin Degermark - Berith Rydnemalm Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 V= 9 -110 19/11
Hans Henrik Ramel - Jan Stellinger Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT V+1 10 -120 16/14
Ulla Borgström - Monica Wester Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 V+1 10 -140 11/19
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Karen Nielsen - Berit Linse 2 V+1 E -140 11/19
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 V= E -140 11/19
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Helen Roos - Arne Bojesson 3 Ö= 3 -140 11/19
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3 V+1 5 -170 5/25
Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 Ö+2 7 -170 5/25
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Mats Holm - Klas Bellander 2 Ö+3 E -200 1/29
Gunlis Åberg - Ulla Öberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 V+2 10 -200 1/29