Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Nord giv
Ö-V i zon
#
E107
E432
Dkn2
D98
#
D94
K1085
K106
Kkn7
#
Kkn6
Dkn6
E83
E1032
#
8532
97
9754
654

Optimalt kontrakt: 5NT Ö= -660
 NT
N24232
S24232
Ö11911911
V119111011
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 Ö-1 7 100 42/0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 Ö= 9 -90 40/2
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 Ö+2 E -130 38/4
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 1 V+3 7 -170 36/6
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö+2 5 -180 33/9
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2NT Ö+2 9 -180 33/9
Jan Öhman - Gunnar Olsson Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 1NT N-4 2 -200 30/12
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT Ö= 7 -600 28/14
Björn Karlsson - Ann Bomark Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT Ö+1 7 -630 26/16
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT Ö+2 7 -660 13/29
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT Ö+2 7 -660 13/29
Karen Nielsen - Thomas Davy Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 3NT Ö+2 6 -660 13/29
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson H.O. Thulin - Peter Moricz 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Mona Andersson - Christian Frisk 3NT V+2 2 -660 13/29
Bodil Mörnstad - Carin Millar Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö+2 6 -660 13/29
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT Ö+2 9 -660 13/29
Mona Berge - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT Ö+3 2 -690 0/42