Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
D94
D9643
Dkn6
E3
#
107
102
K853
Kkn985
#
kn2
Ekn875
E7
D1074
#
EK8653
K
10942
62

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N47697
S47697
Ö95735
V95735
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Sten Ahlgren Mona Berge - Ulla Öberg 4 S= 8 420 42/0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+3 10 200 40/2
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3 S+1 5 170 35/7
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 S+2 5 170 35/7
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 S+2 10 170 35/7
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 S+2 10 170 35/7
Bibi Jönsson - Willy Landgren Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 S+1 10 140 22/20
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 S= 5 140 22/20
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S+1 10 140 22/20
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Karen Nielsen - Thomas Davy 3 S= 10 140 22/20
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S= 10 140 22/20
Anitha Lindgren - Marian Krook H.O. Thulin - Peter Moricz 3 S= 10 140 22/20
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 S+1 9 140 22/20
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 3 S= 10 140 22/20
Mona Andersson - Christian Frisk Björn Karlsson - Ann Bomark 2 S+1 2 140 22/20
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 2NT N= 5 120 12/30
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 5 Ö-2 E 100 8/34
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 1NT V-2 D 100 8/34
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 Ö-2 E 100 8/34
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 Ö-1 E 50 4/38
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 S-1 10 -50 2/40
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 S-2 9 -100 0/42