Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Syd giv
alla i zon
#
E1042
Ekn5
E9432
7
#
kn9865
432
D5
E104
#
KD73
1097
K108
862
#

KD86
kn76
KDkn953

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N11101179
S11101178
Ö23262
V23262
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+3 7 690 41/1
Anitha Lindgren - Marian Krook H.O. Thulin - Peter Moricz 3NT N+3 10 690 41/1
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT N+2 10 660 33/9
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT N+2 8 660 33/9
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT N+2 10 660 33/9
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT N+2 2 660 33/9
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3NT N+2 2 660 33/9
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT N+2 8 660 33/9
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT N+1 K 630 25/17
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT N+1 10 630 25/17
Mats Andersson - Sten Ahlgren Mona Berge - Ulla Öberg 3NT N= 3 600 21/21
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 3NT S= 5 600 21/21
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 2 N= 3 90 18/24
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT S-1 6 -100 12/30
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S-1 6 -100 12/30
Bibi Jönsson - Willy Landgren Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5 N-1 10 -100 12/30
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT N-1 5 -100 12/30
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Agneta Johansson - Lars Svensson 5 N-1 10 -100 12/30
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 3NT N-2 7 -200 4/38
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N-2 3 -200 4/38
Mona Andersson - Christian Frisk Björn Karlsson - Ann Bomark 4 S-2 6 -200 4/38
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Karen Nielsen - Thomas Davy 3 N-4 10 -400 0/42