Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
K32
Ekn54
E3
KDkn6
#
Dkn97
K
K10854
E84
#
E8654
D83
D2
1073
#
10
109762
kn976
952

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N75935
S75935
Ö67498
V67498
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N= 4 620 42/0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1 N+2 E 140 36/6
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mona Berge - Ulla Öberg 2 N+1 D 140 36/6
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N+1 D 140 36/6
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 N+1 D 140 36/6
H.O. Thulin - Peter Moricz Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 N= D 140 36/6
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 4 Ö-2 9 100 30/12
Bodil Mörnstad - Carin Millar Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 Ö-1 2 50 28/14
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT N-1 4 -100 23/19
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N-1 3 -100 23/19
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT N-1 D -100 23/19
Christer Östberg - Jan Walhagen Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N-1 D -100 23/19
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 Ö+1 2 -140 14/28
Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö= 2 -140 14/28
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 Ö= 10 -140 14/28
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Mona Andersson - Christian Frisk 2 Ö+1 9 -140 14/28
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö= 10 -140 14/28
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 1NTD N-1 4 -200 4/38
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 N-2 D -200 4/38
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 N-2 D -200 4/38
Agneta Johansson - Lars Svensson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 N-2 E -200 4/38
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 N-2 5 -200 4/38