Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
Dkn52
Dkn542
74
ED
#
E86
97
ED8
kn8542
#
10943
E108
K5
K973
#
K7
K63
kn109632
106

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N47754
S47754
Ö95688
V95688
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 2 N+1 7 140 42/0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N= 7 110 36/6
Göran Nyqvist - Peter Perulf Karen Nielsen - Thomas Davy 2 N= 10 110 36/6
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 N= 3 110 36/6
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 N= 10 110 36/6
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 N= 4 110 36/6
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V-1 5 50 30/12
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S-1 4 -50 21/21
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3 N-1 7 -50 21/21
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N-1 K -50 21/21
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 N-1 10 -50 21/21
Björn Klefbohm - Magnus Friberg H.O. Thulin - Peter Moricz 3 N-1 10 -50 21/21
Agneta Johansson - Lars Svensson Mona Andersson - Christian Frisk 3 N-1 7 -50 21/21
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 N-1 10 -50 21/21
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT S-1 4 -50 21/21
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 1NT S-2 2 -100 10/32
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT S-2 2 -100 10/32
Christer Östberg - Jan Walhagen Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT S-2 5 -100 10/32
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 3 V= 7 -110 5/37
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 Ö= 3 -110 5/37
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V= D -130 2/40
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT N-3 3 -150 0/42