Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Syd giv
alla i zon
#
kn
E8543
kn98
Ekn83
#
D
Kkn
EK765
KD972
#
E943
9762
D3
1065
#
K1087652
D10
1042
4

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N33473
S33473
Ö1098610
V1099610
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5D Ö-2 D 500 42/0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V-3 Kn 300 38/4
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mats Andersson - Sten Ahlgren 5 V-3 Kn 300 38/4
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V-3 Kn 300 38/4
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 5 Ö-2 5 200 32/10
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 Ö-2 4 200 32/10
Björn Klefbohm - Magnus Friberg H.O. Thulin - Peter Moricz 5D Ö-1 7 200 32/10
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 V= Kn -110 25/17
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 3 V= Kn -110 25/17
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 V= Kn -110 25/17
Christer Östberg - Jan Walhagen Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 V= Kn -110 25/17
Mona Berge - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V+1 Kn -130 14/28
Göran Nyqvist - Peter Perulf Karen Nielsen - Thomas Davy 4 V= D -130 14/28
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Bibi Jönsson - Willy Landgren 4 Ö= 2 -130 14/28
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V+1 E -130 14/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V= E -130 14/28
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 V= E -130 14/28
Agneta Johansson - Lars Svensson Mona Andersson - Christian Frisk 2 V+2 Kn -130 14/28
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2D S-1 E -200 6/36
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4D S-2 E -500 4/38
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö= 10 -600 2/40
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö+1 7 -630 0/42