Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Dkn10
Kkn63
65
K1052
#
K42
D109754
E9
87
#
E953
E82
K832
D6
#
876

Dkn1074
Ekn943

Optimalt kontrakt: 4D S-1 -100
 NT
N98466
S97466
Ö45977
V45977
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V-3 D 300 42/0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 V-2 6 200 39/3
Björn Karlsson - Ann Bomark Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2 Ö-2 4 200 39/3
Göran Nyqvist - Peter Perulf Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3 N+1 8 130 36/6
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christer Östberg - Jan Walhagen 3 N= E 110 33/9
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 S= 2 110 33/9
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 V-1 3 100 26/16
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 Ö-1 D 100 26/16
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 V-1 6 100 26/16
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT V-1 6 100 26/16
H.O. Thulin - Peter Moricz Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 V-1 6 100 26/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N-1 E -50 20/22
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V= D -110 14/28
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 2 V= 6 -110 14/28
Mats Andersson - Sten Ahlgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 V= D -110 14/28
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2 Ö= 9 -110 14/28
Mona Andersson - Christian Frisk Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 V= D -110 14/28
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT V+1 3 -120 8/34
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 2 V+1 5 -140 3/39
Mona Berge - Ulla Öberg Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 V= K -140 3/39
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 V+1 2 -140 3/39
Karen Nielsen - Thomas Davy Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= 6 -140 3/39