Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
Kkn9872
kn64
K62
K
#
10643
ED9
1085
875
#
E
K75
Ekn73
E9432
#
D5
10832
D94
Dkn106

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -110
 NT
N54676
S54676
Ö89766
V89766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2D N+1 E 870 41/1
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2D N+1 E 870 41/1
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christer Östberg - Jan Walhagen 4 V-3 4 150 37/5
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö-3 D 150 37/5
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N= E 140 34/8
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT V-2 9 100 29/13
Björn Karlsson - Ann Bomark Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 Ö-2 5 100 29/13
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 V-2 4 100 29/13
H.O. Thulin - Peter Moricz Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö-2 D 100 29/13
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö-1 2 50 19/23
Göran Nyqvist - Peter Perulf Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 Ö-1 D 50 19/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 Ö-1 D 50 19/23
Karen Nielsen - Thomas Davy Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 K 50 19/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V-1 K 50 19/23
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 V-1 6 50 19/23
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N-1 5 -100 12/30
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 3 Ö= D -110 10/32
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2D N-1 E -200 4/38
Mona Berge - Ulla Öberg Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2D N-1 5 -200 4/38
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N-2 5 -200 4/38
Mats Andersson - Sten Ahlgren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2D N-1 E -200 4/38
Mona Andersson - Christian Frisk Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N-2 E -200 4/38