Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
EDkn7642
Kkn73
kn8
#
53
E2
97
kn1098432
#
1098
104
EK1054
KD5
#
K
D9865
D632
E76

Optimalt kontrakt: 5D Ö-2 300
 NT
N4710108
S4710108
Ö96223
V96223
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bibi Jönsson - Willy Landgren Karen Nielsen - Thomas Davy 5D N= E 850 42/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 4 S+1 5 650 37/5
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+1 Kn 650 37/5
Björn Karlsson - Ann Bomark Jane Brändemar - Nina Nilsson 4 S+1 Kn 650 37/5
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 S+1 Kn 650 37/5
Mona Berge - Ulla Öberg Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S= 9 620 24/18
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 4 S= 9 620 24/18
Jan Öhman - Gunnar Olsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 4 S= 9 620 24/18
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 S= 7 620 24/18
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 4 N= E 620 24/18
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 N= 9 620 24/18
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 N= K 620 24/18
Agneta Johansson - Lars Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N= K 620 24/18
Mona Andersson - Christian Frisk Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S= 9 620 24/18
Mats Andersson - Sten Ahlgren Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 2 N+3 E 200 14/28
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3 S+1 9 170 12/30
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 5 Ö-3 6 150 10/32
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 E 140 8/34
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V-1 E 50 6/36
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 5 N-1 E -100 3/39
H.O. Thulin - Peter Moricz Bodil Mörnstad - Carin Millar 5 N-1 E -100 3/39
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 5D S-2 E -500 0/42