Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
D6
KD97
K53
D1043
#
EKkn8
52
kn107
kn975
#
10954
E108
8642
K8
#
732
kn643
ED9
E62

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N87967
S87967
Ö56476
V56476
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Berge - Ulla Öberg Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+1 5 170 40/2
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 1 S+3 Kn 170 40/2
Christer Östberg - Jan Walhagen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+2 K 170 40/2
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 S= K 140 24/18
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N= 6 140 24/18
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Karen Nielsen - Thomas Davy 3 N= 10 140 24/18
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+1 E 140 24/18
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1 S+2 E 140 24/18
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N= 4 140 24/18
Mats Andersson - Sten Ahlgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N= 10 140 24/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N= K 140 24/18
Björn Karlsson - Ann Bomark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 N= 5 140 24/18
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3 N= 4 140 24/18
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson H.O. Thulin - Peter Moricz 3 S= E 140 24/18
Jane Brändemar - Nina Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S+1 E 140 24/18
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N+1 8 140 24/18
Bodil Mörnstad - Carin Millar Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT S+1 E 120 10/32
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 N= 10 110 7/35
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Margaretha Olsson - Göran Ekelund 2 N= 10 110 7/35
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Pass   4/38
Mona Andersson - Christian Frisk Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S-1 E -50 2/40
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N-2 4 -100 0/42