Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
KD43
9
Ekn742
E97
#
E76
1052
KD1086
53
#
9852
E843
93
K104
#
kn10
KDkn76
5
Dkn862

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N107888
S107888
Ö35444
V35444
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Berge - Ulla Öberg Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 3NT S+1 5 630 41/1
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N+1 2 630 41/1
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N= 4 600 33/9
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT S= K 600 33/9
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S= 3 600 33/9
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT N= 3 600 33/9
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S= 6 600 33/9
Christer Östberg - Jan Walhagen Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 3NT N= 3 600 33/9
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2NT N+2 3 180 26/16
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 2 S+1 5 140 24/18
Björn Karlsson - Ann Bomark Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 S+2 D 130 21/21
H.O. Thulin - Peter Moricz Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S= K 130 21/21
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT N= 5 120 18/24
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mona Andersson - Christian Frisk 2 N= 9 110 16/26
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT N-1 9 -100 11/31
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3NT N-1 5 -100 11/31
Karen Nielsen - Thomas Davy Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3NT N-1 3 -100 11/31
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2NT N-1 9 -100 11/31
Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 3NT N-2 4 -200 3/39
Bodil Mörnstad - Carin Millar Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-2 9 -200 3/39
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT N-2 9 -200 3/39
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S-2 8 -200 3/39