Kommande tävlingar
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
09/05 Inställd ... Kerstin Strandber
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
K2
ED87
EK98
1052
#
Ekn94
kn52
D103
EK7
#
753
94
kn765
D943
#
D1086
K1063
42
kn86

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N66967
S66967
Ö76466
V76466
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
H.O. Thulin - Peter Moricz Margaretha Olsson - Göran Ekelund 1NTD N= 4 180 42/0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mona Andersson - Christian Frisk 3 N= 7 140 40/2
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mats Andersson - Sten Ahlgren 1NT N+1 6 120 36/6
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT N+1 4 120 36/6
Christer Östberg - Jan Walhagen Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 1NT N+1 3 120 36/6
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 Ö-2 8 100 29/13
Karen Nielsen - Thomas Davy Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö-2 4 100 29/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö-2 6 100 29/13
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö-2 4 100 29/13
Mona Berge - Ulla Öberg Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 1NT N= 4 90 20/22
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT N= 3 90 20/22
Björn Karlsson - Ann Bomark Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT N= 9 90 20/22
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT N= 7 90 20/22
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT N= 9 90 20/22
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 V-1 K 50 10/32
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 V-1 4 50 10/32
Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 2 V-1 E 50 10/32
Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 V-1 E 50 10/32
Bodil Mörnstad - Carin Millar Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö-1 4 50 10/32
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 1NT N-1 4 -50 3/39
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 2NT S-1 9 -50 3/39
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4D N-1 9 -100 0/42