Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Väst giv
Ö-V i zon
#
873
EK103
EKD2
KD
#
EK5
96
4
E987432
#
kn104
kn872
109753
10
#
D962
D54
kn86
kn65

Optimalt kontrakt: 3NT N= 400
 NT
N57779
S67779
Ö75554
V75554
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mats Andersson - Sten Ahlgren 3D N= 10 530 42/0
H.O. Thulin - Peter Moricz Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 3D V-2 E 500 40/2
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+1 10 430 37/5
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N+1 10 430 37/5
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N= 10 400 31/11
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 3NT N= 10 400 31/11
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT N= 5 400 31/11
Björn Karlsson - Ann Bomark Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT N= 10 400 31/11
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Mona Andersson - Christian Frisk 3D V-1 E 200 25/17
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3D V-1 E 200 25/17
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT N+1 10 150 21/21
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2NT N+1 10 150 21/21
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 N= 10 140 17/25
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 N= 10 140 17/25
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 V-1 E 100 14/28
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 4 S-1 4 -50 10/32
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 4 S-1 4 -50 10/32
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S-1 E -50 10/32
Mona Berge - Ulla Öberg Karen Nielsen - Thomas Davy 4 S-2 4 -100 3/39
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N-2 10 -100 3/39
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christer Östberg - Jan Walhagen 3 S-2 4 -100 3/39
Anitha Lindgren - Marian Krook Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 S-2 4 -100 3/39