Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
Dkn4
8742
K5
D1098
#
E65
KD109
D10974
4
#
8732
E5
32
Kkn753
#
K109
kn63
Ekn86
E62

Optimalt kontrakt: 1 V= -70
 NT
N65666
S65666
Ö77666
V77666
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 1NT S+2 K 150 41/1
H.O. Thulin - Peter Moricz Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 1NT S+2 5 150 41/1
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 1NT S+1 7 120 30/12
Mona Berge - Ulla Öberg Karen Nielsen - Thomas Davy 1NT S+1 10 120 30/12
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT S+1 K 120 30/12
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT N+1 3 120 30/12
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 1NT S+1 4 120 30/12
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT N+1 5 120 30/12
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT S+1 K 120 30/12
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jane Brändemar - Nina Nilsson 1NT N+1 7 120 30/12
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT S+1 4 120 30/12
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT S= 4 90 20/22
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 V-1 4 50 15/27
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 2NT V-1 K 50 15/27
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 2NT V-1 K 50 15/27
Anitha Lindgren - Marian Krook Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 Ö-1 6 50 15/27
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Mona Andersson - Christian Frisk 1NT S-1 4 -100 9/33
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT S-1 5 -100 9/33
Göran Nyqvist - Peter Perulf Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 N-2 8 -200 4/38
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Christer Östberg - Jan Walhagen 1NT S-2 5 -200 4/38
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT N-2 5 -200 4/38
Björn Karlsson - Ann Bomark Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl 3NT N-3 5 -300 0/42