Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
6
ED742
9
EDkn865
#
K874
103
E765
1092
#
EDkn9
kn9865
kn84
K
#
10532
K
KD1032
743

Optimalt kontrakt: 5 S= 400
 NT
N116868
S116868
Ö26474
V26474
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V-4 9 200 42/0
Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 4 N+2 Kn 170 40/2
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V-3 9 150 35/7
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö-3 9 150 35/7
Karen Nielsen - Thomas Davy Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 4 N+1 E 150 35/7
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Björn Karlsson - Ann Bomark 2 N+3 4 150 35/7
Bodil Mörnstad - Carin Millar Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 N= E 130 27/15
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N+2 8 130 27/15
Jane Brändemar - Nina Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 N+2 K 130 27/15
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 N= E 130 27/15
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3 V-2 9 100 21/21
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-2 9 100 21/21
Anitha Lindgren - Marian Krook Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT S= 4 90 18/24
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 2 V-1 9 50 15/27
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 V-1 6 50 15/27
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Öhman - Gunnar Olsson 5 N-1 E -50 11/31
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mona Andersson - Christian Frisk 5 N-1 E -50 11/31
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Mona Berge - Ulla Öberg 5 N-2 8 -100 7/35
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 N-2 E -100 7/35
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 V= E -110 4/38
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 9 -140 2/40
Terezia Lagerman - Bengt Rylander H.O. Thulin - Peter Moricz 5D N-2 5 -300 0/42