Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Nord giv
alla i zon
#
53
106
EK10
E87653
#
EDkn
Ekn9832
9
kn109
#
1098
K54
Dkn852
K2
#
K7642
D7
7643
D4

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N64253
S74253
Ö6911810
V6911810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 V+2 E -170 41/1
Jane Brändemar - Nina Nilsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2 V+2 8 -170 41/1
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 V+3 E -200 26/16
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N-2 K -200 26/16
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 V+3 E -200 26/16
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 2 V+3 6 -200 26/16
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 V+2 E -200 26/16
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 V+3 10 -200 26/16
Karen Nielsen - Thomas Davy Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning 2 V+3 E -200 26/16
Terezia Lagerman - Bengt Rylander H.O. Thulin - Peter Moricz 2 V+3 E -200 26/16
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V+3 E -200 26/16
Anitha Lindgren - Marian Krook Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 V+2 K -200 26/16
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 V+3 E -200 26/16
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 V+3 5 -200 26/16
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V+2 E -200 26/16
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 V= E -620 12/30
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+1 E -650 5/37
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V+1 6 -650 5/37
Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl Mona Berge - Ulla Öberg 4 V+1 E -650 5/37
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mona Andersson - Christian Frisk 4 V+1 E -650 5/37
Bodil Mörnstad - Carin Millar Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V+1 E -650 5/37
Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V+1 E -650 5/37