Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
Kkn95
E5
D5
108432
#
E10642
7
K102
EDkn5
#
D8
K10843
kn743
K9
#
73
Dkn962
E986
76

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N55645
S55645
Ö88798
V88798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 4 V-2 E 100 36/6
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V-2 3 100 36/6
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 3 Ö-2 D 100 36/6
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 V-2 E 100 36/6
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT V-2 3 100 36/6
Björn Karlsson - Ann Bomark H.O. Thulin - Peter Moricz 3NT Ö-2 6 100 36/6
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Anitha Lindgren - Marian Krook 3NT V-2 2 100 36/6
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 3NT V-1 5 50 21/21
Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim Mats Andersson - Sten Ahlgren 2NT V-1 E 50 21/21
Bertil Ekelund - Torsten Eriksson Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 2NT Ö-1 7 50 21/21
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 2NT V-1 3 50 21/21
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Christer Östberg - Jan Walhagen 2NT V-1 10 50 21/21
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Agneta Johansson - Lars Svensson 3 V-1 E 50 21/21
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Mona Andersson - Christian Frisk 4 V-1 D 50 21/21
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 2NT Ö-1 7 50 21/21
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm 2 V= E -110 12/30
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 1NT Ö+1 Kn -120 10/32
Karen Nielsen - Thomas Davy Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 2 V+1 E -140 8/34
Mona Berge - Ulla Öberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT Ö+1 9 -150 5/37
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT Ö+1 6 -150 5/37
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V= 10 -400 1/41
Bodil Mörnstad - Carin Millar Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT Ö= 9 -400 1/41