Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par. OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Rolf 2017-09-06

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.06

? ?
Öst giv
alla i zon
#
K653
Kkn1073
kn3
73
#
E92
985
KD10
D1082
#
kn
ED
E765
EK9654
#
D10874
642
9842
kn

Optimalt kontrakt: 7NT Ö= -2220
 NT
N00660
S00660
Ö13137713
V13137713
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 Ö+3 4 -190 42/0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5 Ö+1 4 -620 39/3
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 Ö+1 8 -620 39/3
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Carl-Eric Rönnemyr - Alf Pihl 5 Ö+2 9 -640 26/16
Mona Berge - Ulla Öberg Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 5 Ö+2 8 -640 26/16
Jan Öhman - Gunnar Olsson Sig-Britt Dahlquist - Ann-Britt Ingerheim 5 Ö+2 6 -640 26/16
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 Ö+2 4 -640 26/16
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson H.O. Thulin - Peter Moricz 5 Ö+2 6 -640 26/16
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Mona Andersson - Christian Frisk 5 Ö+2 8 -640 26/16
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 5 Ö+2 4 -640 26/16
Björn Karlsson - Ann Bomark Christer Östberg - Jan Walhagen 5 Ö+2 7 -640 26/16
Agneta Johansson - Lars Svensson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 5 Ö+2 10 -640 26/16
Jane Brändemar - Nina Nilsson Sonja Lindblom - Gunilla Oredsson 5 Ö+2 8 -640 26/16
Claes Engdahl - Lisbeth Engdahl Nicolae Östner - Evert Bengtsson 5 Ö+2 2 -640 26/16
Yvonne Tolf - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+4 7 -720 10/32
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT V+4 7 -720 10/32
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT V+4 7 -720 10/32
Bodil Mörnstad - Carin Millar Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT V+4 10 -720 10/32
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT V+4 3 -720 10/32
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Hanna Lewandowski - Judit Derzsi-Jalgard 6 Ö+1 2 -1390 3/39
Karen Nielsen - Thomas Davy Bertil Ekelund - Torsten Eriksson 6 Ö+1 7 -1390 3/39
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 6NT Ö+1 7 -1470 0/42