Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Nord giv
Ö-V i zon
kn64
Kkn762
Dkn76
D
8
E953
983
109852
KD72
D84
E4
Ekn76
E10953
10
K1052
K43

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N48686
S48686
Ö94747
V94747
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 1NT Ö-3 5 300 49/1
Anita Persson - Elsa Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 1NT Ö-3 5 300 49/1
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 S+1 E 140 45/5
Kent Hermansson - Lars Becklén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S+1 E 140 45/5
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 S= 10 110 37/13
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Lars Svensson 2 S= 10 110 37/13
Gunilla Ljung - Gun Bellander Marianne Falck - Berit Kallstenius 2 S+1 E 110 37/13
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 S= 3 110 37/13
Kerstin Degermark - Mona Berge Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 2 S= 5 110 37/13
Mats Andersson - Sten Ahlgren Göran Ekelund - Sverker Hellsten 2 S= 10 110 37/13
Karen Nielsen - Thomas Davy Kim Nyström - Eva Persson 2 S= K 90 30/20
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 N-1 E -50 25/25
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 S-1 5 -50 25/25
Bibi Jönsson - Willy Landgren Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 2 S-1 10 -50 25/25
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 S-1 D -50 25/25
Grete Derand - Susanne Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö= 5 -90 16/34
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Magnus Friberg - Mats Ryderheim 1NT Ö= 5 -90 16/34
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 1NT Ö= 3 -90 16/34
Björn Karlsson - Ann Bomark Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 1NT Ö= 2 -90 16/34
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunilla Wallin - Åke Kajrup 1NT Ö= 10 -90 16/34
Mona Andersson - Sonja Christensson Bert Jellhede - Berit Jellhede 2 S-2 9 -100 9/41
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 S-2 10 -100 9/41
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 1NT Ö+1 3 -120 6/44
Ulla Borgström - Monica Wester Jane Girdo - Gunlis Åberg 3 Ö+1 10 -130 4/46
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 1NT Ö+2 3 -150 1/49
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT Ö+2 3 -150 1/49