Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Väst giv
alla i zon
kn6
E54
1063
ED1063
EK10542
kn82
kn9
75
D97
D10763
74
K84
83
K9
EKD852
kn92

Optimalt kontrakt: 4 N= 130
 NT
N1010557
S1010557
Ö33874
V33874
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3 V-2 10 200 49/1
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 3 V-2 3 200 49/1
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 S+1 E 130 38/12
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Magnus Friberg - Mats Ryderheim 4 N= 7 130 38/12
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Grete Derand - Susanne Ramel 4 S= E 130 38/12
Gunilla Ljung - Gun Bellander Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N= 9 130 38/12
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S= E 130 38/12
Bibi Jönsson - Willy Landgren Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 3 S+1 7 130 38/12
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 S= E 130 38/12
Kent Hermansson - Lars Becklén Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 3 S+1 E 130 38/12
Mats Andersson - Sten Ahlgren Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 3 S+1 E 130 38/12
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Girdo - Gunlis Åberg 2 V-1 6 100 22/28
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bodil Wikström - Ulla Lundström 3 V-1 10 100 22/28
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Karen Nielsen - Thomas Davy 3 V-1 E 100 22/28
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V-1 10 100 22/28
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Anita Persson - Elsa Andersson 3 V-1 10 100 22/28
Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist Björn Karlsson - Ann Bomark 3 V-1 10 100 22/28
Kerstin Degermark - Mona Berge Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 3 V-1 10 100 22/28
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Pass   14/36
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mona Andersson - Sonja Christensson 5 S-1 E -100 11/39
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Monica Gilhorn - Anita Martinsson 5 S-1 E -100 11/39
Ulla Borgström - Monica Wester Bert Jellhede - Berit Jellhede 2 V= 10 -110 6/44
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 V= E -110 6/44
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 V= 6 -110 6/44
Marianne Falck - Berit Kallstenius Kim Nyström - Eva Persson 3 V= 3 -140 1/49
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 V= 10 -140 1/49