Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Syd giv
Ö-V i zon
109
K95
E954
kn1075
D73
D7643
82
E63
K54
kn2
kn73
KD942
Ekn862
E108
KD106
8

Optimalt kontrakt: 4 S= 420
 NT
N7117107
S7117107
Ö62536
V62536
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT S+1 4 430 50/0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Mona Andersson - Sonja Christensson 3 S+1 8 170 47/3
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 2 N+4 6 170 47/3
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2 S+3 4 150 40/10
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 S+3 3 150 40/10
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT N+2 4 150 40/10
Kent Hermansson - Lars Becklén Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 2 S+3 3 150 40/10
Kerstin Degermark - Mona Berge Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 2NT N+1 Kn 150 40/10
Ulla Borgström - Monica Wester Bert Jellhede - Berit Jellhede 3 S+1 E 130 28/22
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2 S+2 4 130 28/22
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Karen Nielsen - Thomas Davy 3 S+1 6 130 28/22
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Monica Gilhorn - Anita Martinsson 2 S+2 6 130 28/22
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S+1 6 130 28/22
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 S+2 E 130 28/22
Mats Andersson - Sten Ahlgren Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 2 S+2 3 130 28/22
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Girdo - Gunlis Åberg 2NT N= K 120 18/32
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Grete Derand - Susanne Ramel 1NT N+1 9 120 18/32
Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist Björn Karlsson - Ann Bomark 1NT N+1 4 120 18/32
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Hanna Lewandowski - Christina Leander 1 S+1 3 110 11/39
Gunilla Ljung - Gun Bellander Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S= 7 110 11/39
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Anita Persson - Elsa Andersson 2 S+1 3 110 11/39
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 S= E 110 11/39
Marianne Falck - Berit Kallstenius Kim Nyström - Eva Persson 1NT N= 2 90 5/45
Bibi Jönsson - Willy Landgren Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 2 S= 4 90 5/45
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bodil Wikström - Ulla Lundström 3 S-1 4 -50 1/49
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 4 S-1 8 -50 1/49