Kommande tävlingar
03/10 INSTÄLLD... Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
24/10 SM Par Junior, direktfinal
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Öst giv
Ö-V i zon
kn73
K965
EK
kn1052
108654
D10873
D4
D
ED2
4
10987
EK976
K9
Ekn2
kn6532
843

Optimalt kontrakt: 1NT S= 90
 NT
N77657
S77657
Ö65676
V65676
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Marianne Falck - Berit Kallstenius Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 V-3 E 300 45/5
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3 V-3 K 300 45/5
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 Ö-3 K 300 45/5
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 V-3 K 300 45/5
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 2NT Ö-3 3 300 45/5
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2 V-3 E 300 45/5
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kim Nyström - Eva Persson 3 V-2 E 200 35/15
Bert Jellhede - Berit Jellhede Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 V-2 E 200 35/15
Grete Derand - Susanne Ramel Karen Nielsen - Thomas Davy 2 V-2 E 200 35/15
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Kent Hermansson - Lars Becklén 3 V-2 E 200 35/15
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 V-1 E 100 22/28
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT V-1 Kn 100 22/28
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 V-1 E 100 22/28
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Magnus Friberg - Mats Ryderheim 1NT Ö-1 2 100 22/28
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 V-1 K 100 22/28
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jane Girdo - Gunlis Åberg 2 V-1 K 100 22/28
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT Ö-1 3 100 22/28
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT Ö-1 K 100 22/28
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bibi Jönsson - Willy Landgren 2 V-1 E 100 22/28
Anita Persson - Elsa Andersson Björn Karlsson - Ann Bomark 2 S-1 D -50 11/39
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 4 N-1 6 -50 11/39
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Kerstin Degermark - Mona Berge 2 Ö= 2 -90 8/42
Mona Andersson - Sonja Christensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V= 6 -110 4/46
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 2 V= E -110 4/46
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 V= E -110 4/46
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 S-6 D -300 0/50