Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Nord giv
N-S i zon
KD10742

E8
E8765
kn53
Kkn93
K92
D92
E96
8652
10763
43
8
ED1074
Dkn54
Kkn10

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N12991211
S12991211
Ö14412
V14422
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S+3 2 690 49/1
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 3NT S+3 2 690 49/1
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3NT S+2 9 660 44/6
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT S+2 5 660 44/6
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT S+2 3 660 44/6
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 N+1 4 650 39/11
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 N+1 4 650 39/11
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3NT S+1 3 630 36/14
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Agneta Johansson - Lars Svensson 4 N= 4 620 33/17
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Kerstin Degermark - Mona Berge 4 N= 10 620 33/17
Bert Jellhede - Berit Jellhede Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3NT S= 2 600 25/25
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulla Borgström - Monica Wester 5 N= E 600 25/25
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3NT S= 3 600 25/25
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Mats Andersson - Sten Ahlgren 3NT S= 3 600 25/25
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT N= 3 600 25/25
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S= 3 600 25/25
Marianne Falck - Berit Kallstenius Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 N+2 4 170 18/32
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 3NT V-3 Kn 150 16/34
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2NT S= 2 120 14/36
Mona Andersson - Sonja Christensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-1 7 -100 10/40
Grete Derand - Susanne Ramel Karen Nielsen - Thomas Davy 3NT S-1 3 -100 10/40
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3NT S-1 2 -100 10/40
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Gunilla Ljung - Gun Bellander 3NT N-2 3 -200 3/47
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Kim Nyström - Eva Persson 3NT N-2 2 -200 3/47
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jane Girdo - Gunlis Åberg 4 S-2 2 -200 3/47
Anita Persson - Elsa Andersson Björn Karlsson - Ann Bomark 4NT S-2 9 -200 3/47