Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Nord giv
ingen i zon
E532
KDkn104
105
84
D10
E752
432
K1032
K986
3
EKkn8
ED96
kn74
986
D976
kn75

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -400
 NT
N13533
S23533
Ö1110898
V1110798
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT V-2 10 100 47/3
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V-2 K 100 47/3
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 3NT V-2 K 100 47/3
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Kerstin Degermark - Mona Berge 3NT V-2 K 100 47/3
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Jane Girdo - Gunlis Åberg 2NT V-1 K 50 38/12
Marianne Falck - Berit Kallstenius Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2NT V-1 4 50 38/12
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V-1 4 50 38/12
Gunilla Ljung - Gun Bellander Mona Andersson - Sonja Christensson 3 Ö-1 8 50 38/12
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT V-1 K 50 38/12
Hanna Lewandowski - Christina Leander Bert Jellhede - Berit Jellhede 3 N-1 6 -50 32/18
Björn Karlsson - Ann Bomark Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 1NT V= K -90 30/20
Kim Nyström - Eva Persson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 2 Ö= 9 -110 25/25
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3 Ö= 9 -110 25/25
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V= K -110 25/25
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 2 Ö+1 9 -110 25/25
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2NT V= K -120 19/31
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 2NT V= K -120 19/31
Karen Nielsen - Thomas Davy Agneta Johansson - Lars Svensson 3 V+1 K -130 14/36
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 3 Ö+1 9 -130 14/36
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 V+1 K -130 14/36
Ulla Borgström - Monica Wester Grete Derand - Susanne Ramel 3 Ö+2 4 -150 9/41
Mats Andersson - Sten Ahlgren Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 4 V+1 K -150 9/41
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Anita Persson - Elsa Andersson 2 Ö+4 6 -170 6/44
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2NT Ö+3 6 -210 4/46
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö= 6 -400 2/48
Bodil Wikström - Ulla Lundström Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3NT Ö+1 7 -430 0/50