Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Väst giv
Ö-V i zon
Ekn1052
kn63
E8732
D876
E9875
D5
Kkn
K3
2
kn1094
E98642
94
KD104
K6
D10753

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N58887
S58887
Ö85446
V85556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mona Andersson - Sonja Christensson Jane Girdo - Gunlis Åberg 4D Ö-2 K 500 50/0
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 2 V-4 E 400 47/3
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT S= 5 400 47/3
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 2NT V-2 7 200 44/6
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2NT S= 5 120 42/8
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Magnus Friberg - Mats Ryderheim 2 S= E 110 40/10
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Anita Persson - Elsa Andersson 2 V-1 3 100 38/12
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Ljung - Gun Bellander 3 N-1 2 -50 32/18
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 N-1 E -50 32/18
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3NT S-1 K -50 32/18
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N-1 2 -50 32/18
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Christer Flensburg - Vanja Flensburg 2NT S-1 5 -50 32/18
Kim Nyström - Eva Persson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 1NT Ö= 3 -90 24/26
Björn Karlsson - Ann Bomark Mats Andersson - Sten Ahlgren 1NT Ö= 4 -90 24/26
Kerstin Degermark - Mona Berge Gunilla Wallin - Åke Kajrup 1NT Ö= 7 -90 24/26
Ulla Borgström - Monica Wester Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 S-2 K -100 15/35
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Bert Jellhede - Berit Jellhede 2NT S-2 5 -100 15/35
Marianne Falck - Berit Kallstenius Grete Derand - Susanne Ramel 3NT S-2 7 -100 15/35
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-2 E -100 15/35
Bodil Wikström - Ulla Lundström Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S-2 7 -100 15/35
Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT S-2 7 -100 15/35
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Kent Hermansson - Lars Becklén 1NT Ö+1 3 -120 5/45
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ebba Ericsson - Ulla Regnér 2NT Ö= 9 -120 5/45
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 1NT Ö+1 5 -120 5/45
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 1NT Ö+1 4 -120 5/45
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hanna Lewandowski - Christina Leander 1NT Ö+2 5 -150 0/50