Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 INSTÄLLD...BK Tre Sang - Jubil
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Syd giv
N-S i zon
109
653
kn986
E653
Ekn863
Ekn9
K103
D10
D754
KD42
7
Kkn87
K2
1087
ED542
942

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N25122
S25122
Ö108111110
V108111110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 3NT V-2 6 100 50/0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3NT V-1 3 50 48/2
Ulla Borgström - Monica Wester Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 V= 6 -420 43/7
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Bert Jellhede - Berit Jellhede 4 V= 6 -420 43/7
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 4 V= 8 -420 43/7
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 4 V= 6 -420 43/7
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Magnus Friberg - Mats Ryderheim 4 V+1 6 -450 22/28
Karen Nielsen - Thomas Davy Gunilla Ljung - Gun Bellander 4 V+1 6 -450 22/28
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 V+1 E -450 22/28
Marianne Falck - Berit Kallstenius Grete Derand - Susanne Ramel 4 V+1 E -450 22/28
Mona Andersson - Sonja Christensson Jane Girdo - Gunlis Åberg 4 V+1 6 -450 22/28
Kim Nyström - Eva Persson Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 5 V= 6 -450 22/28
Bodil Wikström - Ulla Lundström Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V+1 10 -450 22/28
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 V+1 E -450 22/28
Björn Karlsson - Ann Bomark Mats Andersson - Sten Ahlgren 4 V+1 3 -450 22/28
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 4 V+1 E -450 22/28
Bibi Jönsson - Willy Landgren Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 V+1 Kn -450 22/28
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Anita Persson - Elsa Andersson 4 V+1 8 -450 22/28
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 4 V+1 Kn -450 22/28
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Christer Flensburg - Vanja Flensburg 4 V+1 9 -450 22/28
Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 V+1 E -450 22/28
Kerstin Degermark - Mona Berge Gunilla Wallin - Åke Kajrup 4 V+1 6 -450 22/28
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 4 V+1 3 -450 22/28
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V+2 E -480 2/48
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V+2 5 -480 2/48
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 V+2 9 -480 2/48