Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld in
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Öst giv
ingen i zon
E109754
ED6
K98
4
K3
kn1072
D1043
532
kn6
K954
kn5
EKD107
D82
83
E762
kn986

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N67598
S66598
Ö76744
V76744
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 4D Ö-4 2 800 50/0
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Anita Persson - Elsa Andersson 5 V-4 4 200 47/3
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3 N+2 E 200 47/3
Ulla Borgström - Monica Wester Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 2 N+2 E 170 42/8
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 N+2 Kn 170 42/8
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Björn Karlsson - Ann Bomark 2 N+2 E 170 42/8
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Grete Derand - Susanne Ramel 3 N= E 140 33/17
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Mona Andersson - Sonja Christensson 3 N= E 140 33/17
Jan Öhman - Gunnar Olsson Hanna Lewandowski - Christina Leander 3 N= E 140 33/17
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Ulla Lundström 2 N+1 E 140 33/17
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 3 N= E 140 33/17
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Göran Ekelund - Sverker Hellsten 3 N= E 140 33/17
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Kerstin Degermark - Mona Berge 3 V-2 4 100 26/24
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3 V-1 4 50 21/29
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Mats Andersson - Sten Ahlgren 4 Ö-1 2 50 21/29
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 V-1 4 50 21/29
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Christer Flensburg - Vanja Flensburg 3 V-1 E 50 21/29
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Kim Nyström - Eva Persson 3 N-1 E -50 11/39
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 N-1 E -50 11/39
Agneta Johansson - Lars Svensson Marianne Falck - Berit Kallstenius 4 N-1 E -50 11/39
Jane Girdo - Gunlis Åberg Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N-1 E -50 11/39
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3 N-1 E -50 11/39
Bibi Jönsson - Willy Landgren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N-1 E -50 11/39
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 N-2 E -100 4/46
Bert Jellhede - Berit Jellhede Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 2 V= 4 -110 1/49
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 V= 4 -110 1/49