Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Nord giv
alla i zon
EDkn1063
32
Ekn83
8
984
108
1062
106532
52
EDkn965
D9
E97
K7
K74
K754
KDkn4

Optimalt kontrakt: 5NT N= 660
 NT
N81171111
S81171111
Ö41622
V41622
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 N+2 D 680 47/3
Bert Jellhede - Berit Jellhede Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 N+2 D 680 47/3
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 4 N+2 5 680 47/3
Kent Hermansson - Lars Becklén Kristin Ekholm - Peter Ingwersen 4 N+2 D 680 47/3
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Mona Andersson - Sonja Christensson 3NT S+2 10 660 40/10
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3NT S+2 10 660 40/10
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3NT S+2 3 660 40/10
Ulla Borgström - Monica Wester Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 4 N+1 9 650 24/26
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Kim Nyström - Eva Persson 4 N+1 E 650 24/26
Jan Öhman - Gunnar Olsson Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 N+1 E 650 24/26
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 N+1 E 650 24/26
Agneta Johansson - Lars Svensson Marianne Falck - Berit Kallstenius 4 N+1 9 650 24/26
Jane Girdo - Gunlis Åberg Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N+1 D 650 24/26
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Anita Persson - Elsa Andersson 4 N+1 2 650 24/26
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Kerstin Degermark - Mona Berge 4 N+1 E 650 24/26
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N+1 9 650 24/26
Bibi Jönsson - Willy Landgren Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 N+1 E 650 24/26
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Mats Andersson - Sten Ahlgren 4 N+1 D 650 24/26
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 4 N+1 E 650 24/26
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Göran Ekelund - Sverker Hellsten 4 N+1 D 650 24/26
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Grete Derand - Susanne Ramel 4 N= Kn 620 10/40
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 N+3 D 200 8/42
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Björn Karlsson - Ann Bomark 2NT S+2 8 180 6/44
Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 Ö-1 7 100 4/46
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Christer Flensburg - Vanja Flensburg 3NT S-1 2 -100 2/48
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3NT S-2 8 -200 0/50