Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Väst giv
N-S i zon
D75
965
E62
K1096
E42
EK3
Kkn1085
kn8
kn1093
Dkn84
D974
4
K86
1072
3
ED7532

Optimalt kontrakt: 4 V= -130
 NT
N83457
S83457
Ö510885
V510885
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bert Jellhede - Berit Jellhede 3NT V-3 10 150 49/1
Kent Hermansson - Lars Becklén Bibi Jönsson - Willy Landgren 2NT V-3 6 150 49/1
Mats Andersson - Sten Ahlgren Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3 N= 4 140 46/4
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö-2 3 100 43/7
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 1NT V-2 6 100 43/7
Jane Girdo - Gunlis Åberg Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 2 S= E 90 40/10
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Hanna Lewandowski - Christina Leander 3 Ö-1 E 50 35/15
Björn Karlsson - Ann Bomark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT V-1 6 50 35/15
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Kerstin Degermark - Mona Berge 1NT V-1 9 50 35/15
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 4 V-1 6 50 35/15
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ulla Borgström - Monica Wester 1NT V= 6 -90 29/21
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Anita Persson - Elsa Andersson 1NT V= 10 -90 29/21
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 V+1 6 -110 26/24
Marianne Falck - Berit Kallstenius Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 1NT V+1 6 -120 21/29
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 1NT V+1 6 -120 21/29
Kim Nyström - Eva Persson Mona Andersson - Sonja Christensson 1NT V+1 6 -120 21/29
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Ebba Ericsson - Ulla Regnér 1NT V+1 6 -120 21/29
Karen Nielsen - Thomas Davy Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2 V+2 6 -130 10/40
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 Ö+2 10 -130 10/40
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1 V+3 9 -130 10/40
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 2 V+2 9 -130 10/40
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 V+1 6 -130 10/40
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 3 V+1 6 -130 10/40
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Gunilla Wallin - Åke Kajrup 2 V+2 9 -130 10/40
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 1NT V+2 9 -150 2/48
Bodil Wikström - Ulla Lundström Grete Derand - Susanne Ramel 3 V+1 8 -170 0/50