Kommande tävlingar
04/04 Laholms BK - Guldtävling
10/04 Trosa BS - Guldtävling
13/04 Rimbo BK - Påskguld
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Syd giv
ingen i zon
104
Kkn64
EK62
kn102
K92
10985
107
E963
kn8653
D3
D5
KD85
ED7
E72
kn9843
74

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N610969
S610969
Ö73474
V73474
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT S+2 K 460 50/0
Magnus Friberg - Mats Ryderheim Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT S+1 2 430 47/3
Mats Andersson - Sten Ahlgren Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT S+1 2 430 47/3
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan Öhman - Gunnar Olsson 3 Ö-3 E 150 42/8
Marianne Falck - Berit Kallstenius Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 3 S+2 2 150 42/8
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Gunilla Wallin - Åke Kajrup 3 N+2 10 150 42/8
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Agneta Johansson - Lars Svensson 3 N+1 5 130 31/19
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 2 N+2 K 130 31/19
Kim Nyström - Eva Persson Mona Andersson - Sonja Christensson 2 S+2 K 130 31/19
Gunilla Ljung - Gun Bellander Ulla Borgström - Monica Wester 3 S+1 10 130 31/19
Jane Girdo - Gunlis Åberg Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 3 N+1 3 130 31/19
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 3 S+1 10 130 31/19
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2 S+2 2 130 31/19
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 N+2 K 130 31/19
Karen Nielsen - Thomas Davy Louise Grandinsson - Monica Lannerud 3 N= 6 110 18/32
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Bert Jellhede - Berit Jellhede 3 N= 3 110 18/32
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N= K 110 18/32
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Ebba Ericsson - Ulla Regnér 3 N= K 110 18/32
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 2 S+1 E 110 18/32
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Kerstin Degermark - Mona Berge 3 Ö-2 7 100 12/38
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 Ö-1 2 50 10/40
Björn Karlsson - Ann Bomark Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 N-1 K -50 7/43
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N-1 K -50 7/43
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Anita Persson - Elsa Andersson 4 N-2 K -100 4/46
Bodil Wikström - Ulla Lundström Grete Derand - Susanne Ramel 4 N-3 5 -150 1/49
Anna Kjellberg - Wiviann Hassel Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg 4 N-3 6 -150 1/49