Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Öst giv
alla i zon
1094
10963
1065
D43
ED876
E2
3
E10752
kn52
Kkn75
Ekn742
6
K3
D84
KD98
Kkn98

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N33313
S33313
Ö1099119
V999119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Gilhorn - Anita Martinsson Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT Ö-1 8 100 48/2
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Hanna Lewandowski - Christina Leander 4 V-1 9 100 48/2
Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn Ingrid Wallin - Hans Dorthé 2 Ö-1 K 100 48/2
Gunilla Ljung - Gun Bellander Marianne Falck - Berit Kallstenius 2 V+1 10 -140 43/7
Mats Andersson - Sten Ahlgren Göran Ekelund - Sverker Hellsten 2 V+1 5 -140 43/7
Grete Derand - Susanne Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö+2 K -150 40/10
Mona Andersson - Sonja Christensson Bert Jellhede - Berit Jellhede 2 V+2 10 -170 35/15
Louise Grandinsson - Monica Lannerud Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 1 V+3 5 -170 35/15
Björn Karlsson - Ann Bomark Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 2 V+2 D -170 35/15
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1 V+3 10 -170 35/15
Lena Stålbrink - Ulla Barkeman Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 2 V+3 10 -200 29/21
Kent Hermansson - Lars Becklén Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 1 V+4 3 -200 29/21
Ulla Borgström - Monica Wester Jane Girdo - Gunlis Åberg 2 V+4 10 -230 25/25
Karen Nielsen - Thomas Davy Kim Nyström - Eva Persson 2 V+4 10 -230 25/25
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Magnus Friberg - Mats Ryderheim 4 Ö= K -620 19/31
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas 4 V= 9 -620 19/31
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Ebba Ericsson - Ulla Regnér 4 V= 3 -620 19/31
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 4 V= 5 -620 19/31
Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 V+1 3 -650 10/40
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V+1 10 -650 10/40
Bodil Wikström - Ulla Lundström Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V+1 10 -650 10/40
Bibi Jönsson - Willy Landgren Tatyana Trendafilova - Klas Bellander 4 Ö+1 K -650 10/40
Anita Persson - Elsa Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 4 V+1 3 -650 10/40
Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning 4 V+2 3 -680 2/48
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunilla Wallin - Åke Kajrup 4 V+2 D -680 2/48
Kerstin Degermark - Mona Berge Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 4 V+2 10 -680 2/48