Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Söndag partävling med hcp o partnergaranti vid föranmälan OBS Ny adress STENYXEGATAN 34 Kom två betala för en. TL Anders. Max 54 par. + Reserver i kö 2017-09-03

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.09.03

Nord giv
ingen i zon
E
kn3
10852
Kkn9654
K98
E985
E973
E8
765432
102
D6
D107
Dkn10
KD764
Kkn4
32

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N88858
S88858
Ö45585
V55585
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jane Girdo - Gunlis Åberg Carsten Lundsten - Marie-Charlotte Lundsten 2NT S= 5 120 49/1
Bodil Wikström - Ulla Lundström Bert Jellhede - Berit Jellhede 1NT N+1 2 120 49/1
Mona Andersson - Sonja Christensson Magnus Friberg - Mats Ryderheim 3 N= D 110 45/5
Tatyana Trendafilova - Klas Bellander Lena Stålbrink - Ulla Barkeman 2 N+1 7 110 45/5
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Gunilla Ljung - Gun Bellander 2 V-1 3 50 40/10
Marianne Falck - Berit Kallstenius Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 3 Ö-1 3 50 40/10
Göran Ekelund - Sverker Hellsten Ingrid Wallin - Hans Dorthé 1NT V-1 5 50 40/10
Ingegerd Jeppsson - Anne-Catherine Svenning Kim Nyström - Eva Persson 2 S-1 E -50 29/21
Hanna Lewandowski - Christina Leander Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-1 7 -50 29/21
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Ann-Britt Lenander - Bertil Lenander 2 S-1 8 -50 29/21
Agneta Johansson - Lars Svensson Monica Gilhorn - Anita Martinsson 3 N-1 5 -50 29/21
Björn Karlsson - Ann Bomark Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 N-1 7 -50 29/21
Gunilla Wallin - Åke Kajrup Ann-Britt Ingerheim - Sig-Britt Dahlquist 3 S-1 E -50 29/21
Gunnel Sandblom - Ingrid Modén-Öberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT S-1 3 -50 29/21
Ebba Ericsson - Ulla Regnér Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 2NT S-1 3 -50 29/21
Kristin Ekholm - Peter Ingwersen Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 2NT S-2 8 -100 20/30
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Louise Grandinsson - Monica Lannerud 2 Ö= 2 -110 16/34
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Mats Andersson - Sten Ahlgren 2 V= Kn -110 16/34
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö= 3 -110 16/34
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö= 3 -140 8/42
Grete Derand - Susanne Ramel Stig Unoson - Anita Hansson Lindvall 3 Ö= K -140 8/42
Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg Anna Kjellberg - Wiviann Hassel 2 Ö+1 4 -140 8/42
Christer Flensburg - Vanja Flensburg Kent Hermansson - Lars Becklén 2 V+1 Kn -140 8/42
Anita Persson - Elsa Andersson Hélene Hommerberg Messing - Bengt Hilborn 3 Ö= 3 -140 8/42
Karen Nielsen - Thomas Davy Jan Öhman - Gunnar Olsson 4D N-2 D -300 1/49
Cornelia Tiller - Alcibiades Azolas Kerstin Degermark - Mona Berge 3D S-2 E -300 1/49