Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag 26/7 scratch 2017-07-26

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.26

Nord giv
N-S i zon
KD842
Kkn32
85
E6
Ekn63
10965
Ekn4
73
975
4
D10963
9852
10
ED87
K72
KDkn104

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N1061089
S11611810
Ö26242
V27242
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT S+2 5 660 48/0
Mats Andersson - Gun Bellander Per Henriks - Anders Wirgren 4 N+1 9 650 37/11
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+1 6 650 37/11
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 N= 4 650 37/11
Louise Grandinsson - Christina Leander Wiviann Hassel - Monica Lessing 5 N= 9 650 37/11
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+1 6 650 37/11
Hans Antolin - Sven Grahn Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 N+1 4 650 37/11
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christina Kronlund - Thomas Ålander 4 N+1 9 650 37/11
Anita Olofsson - Ulf Öjing Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 N+1 3 650 37/11
Rutger Persson - Claes Nilsson Karen Nielsen - Thomas Davy 4 N+1 6 650 37/11
Jan Öhman - Gunnar Olsson Olle Persson - Stefan Eriksson 4 N+1 3 650 37/11
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Roger Olsson - Birgitta Andersson 3NT S+1 6 630 25/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 3NT N+1 3 630 25/23
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Klas Bellander - Thomas Ehrstedt 4 N= 3 620 14/34
Anita Hansson Lindvall - Ulla Öberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N= 10 620 14/34
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N= 3 620 14/34
Åke Lindström - Britt Lindberg Bonnie Clementsson - Daniel Matus 4 N= 3 620 14/34
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 N= 4 620 14/34
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 N= 3 620 14/34
Håkan Linse - Ing-Britt Jurén Monica Gilhorn - Mona Berge 4 N= 9 620 14/34
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Per-Ingemar Nilsson - Kjell-Erik Nordgren 4 N= 4 620 14/34
Christer Ekberg - Claudia Sjöberg Björn Karlsson - Ann Bomark 4 N= 9 620 14/34
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Gunlis Åberg - Pia Katarina Larsson 4 S+1 E 150 4/44
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 N-2 6 -200 2/46
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 6 N-3 4 -300 0/48