Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.19

Öst giv
Ö-V i zon
EK876
KD107
K5
87
kn104
53
D976
EK95
D2
942
kn108432
102
953
Ekn86
E
Dkn643

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N96111010
S96111010
Ö37233
V37233
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson Anita Martinsson - Ulla Öberg 4 N+1 10 450 25.0/9.0
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 N+1 Kn 450 25.0/9.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+1 E 450 25.0/9.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 S+1 E 450 25.0/9.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 N+1 Kn 450 25.0/9.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 N+1 Kn 450 25.0/9.0
Björn Karlsson - Thomas Davy Thomas Ålander - Christina Kronlund 4 S+1 E 450 25.0/9.0
Kristin Ekholm - Anders Nordberg Nicolae Östner - Mats Mårtensson 4 S+1 5 450 25.0/9.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson 4 S+1 E 450 25.0/9.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 4 S+1 E 450 25.0/9.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 N= Kn 420 11.0/23.0
Anita Olofsson - Mona Berge Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N= 10 420 11.0/23.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gunilla Wallin - Mats Andersson 4 S= E 420 11.0/23.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 N= 3 420 11.0/23.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT S-1 6 -50 4.0/30.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Milan Korac - Bengt Nilsson 4 N-1 10 -50 4.0/30.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 10 -50 4.0/30.0
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Östen Svantesson - Klas Bellander 6 N-3 10 -150 0.0/34.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson     - -/13.2