Kommande tävlingar
25/01 DM-veteraner
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
Rapporterade tävlingar
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
28/12 BK Allians - Guldtävling
07/12 Malmö BK - Guldtävling
BK Bridgehuset » onsdag 19/7 scratch 2017-07-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 19/7 scratch 2017-07-19

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.19

Väst giv
ingen i zon
kn
D853
D975
6543
E1054
K64
E
Dkn972
D862
2
106432
E108
K973
Ekn1097
Kkn8
K

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N35834
S35834
Ö1085109
V1085109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Karin Andrée - Agneta Dunemark Thomas Ålander - Christina Kronlund 3 V-3 3 150 33.0/1.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V-3 D 150 33.0/1.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 E 140 28.0/6.0
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S= E 140 28.0/6.0
Östen Svantesson - Klas Bellander Kristin Ekholm - Anders Nordberg 3 N= E 140 28.0/6.0
Björn Karlsson - Thomas Davy Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2 S= E 110 24.0/10.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V-1 3 50 22.0/12.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4D S-1 D -100 20.0/14.0
Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 V= D -140 16.0/18.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Kjell-Erik Nordgren - Per-Ingemar Nilsson 3 V= D -140 16.0/18.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 Ö= E -140 16.0/18.0
Stig Unoson - Ulla Wästberg Gunilla Wallin - Mats Andersson 3 V+1 5 -170 10.0/24.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 3 V+1 3 -170 10.0/24.0
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Christer Ekberg - Claudia Sjöberg 3 V+1 3 -170 10.0/24.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3 Ö+2 K -200 5.0/29.0
Anita Martinsson - Ulla Öberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V+2 K -200 5.0/29.0
Mona Andersson - Jan-Erik Olsson Nicolae Östner - Mats Mårtensson 4D S-2 E -300 2.0/32.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anita Olofsson - Mona Berge 4 V+1 D -450 0.0/34.0
Gunilla Oredsson - Monica Wilhelmsson     - -/13.8