Kommande tävlingar
04/04 Inställd Laholms BK - Guldtävl
10/04 Inställd ... Trosa BS -Guld
13/04 Inställd ... Rimbo BK - Påskgu
Rapporterade tävlingar
24/07 Swedish Open Junior Pairs - Om
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » onsd 5/7 scratch 2017-07-05 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsd 5/7 scratch 2017-07-05

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.07.05

Syd giv
alla i zon

KDkn109
109652
kn97
EKkn
E32
D43
KD83
D653
84
kn7
E10642
1098742
765
EK8
5

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N38863
S38863
Ö844710
V944710
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Judit Derzsi-Jalgard Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4D Ö-3 E 800 40/0
Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg Sven-Erik Lergin - Kjell Åke Nilsson 4D Ö-2 E 500 38/2
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-1 K -100 36/4
Ulla Borgström - Monica Wester Monica Gilhorn - Jan-Erik Olsson 1NT V+2 K -150 30/10
Stig Unoson - Ulla Wästberg Rolf Sjödahl - Anne-Cathrine Svenning 2NT V+1 K -150 30/10
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1NT V+2 K -150 30/10
Alf Roos - Claudia Sjöberg Pia Katarina Larsson - Gunlis Åberg 4 Ö+1 E -150 30/10
Zalman Puterman - Maria Tendler Mona Andersson - Sonja Christensson 4 Ö+1 K -150 30/10
Gunilla Ljung - Gun Bellander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S-2 K -200 22/18
Karin Andrée - Agneta Dunemark Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 S-2 K -200 22/18
Anitha Lindgren - Marian Krook Björn Klefbohm - Susanne Levin 3D N-1 2 -200 22/18
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4D S-2 E -500 18/22
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V= K -600 13/27
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT V= K -600 13/27
Bibi Jönsson - Willy Landgren Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V= K -600 13/27
Katrina Redell - Hans-Inge Magnusson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö= 10 -600 13/27
Birgitta Nilsson - Gunilla Oredsson Ing-Britt Jurén - Ulla Öberg 3NT V+1 K -630 4/36
Klas Bellander - Johan Erlandsson Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT V+1 K -630 4/36
Bengt Rickenstedt - Christer Thulin Karin Brundell-Freij - Bengt Hilborn 3NT V+1 K -630 4/36
Kent Hermansson - Jan Öhman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V+1 K -630 4/36
Anders Freij - Jan-Eric Larsson Ingegerd Jeppsson - Svante Dahl 3NT V+1 K -630 4/36